اختتامیه کنگره بین‌المللی علامه طباطبایی برگزار شد

☑️ اختتامیه کنگره بین‌المللی علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره) امروز(سه‌شنبه ۳۰ آبان) به همت مجمع عالی حکمت اسلامی و با میزبانی دانشگاه الزهرا(س) در مرکز همایش‌های بین‌المللی این دانشگاه برگزار شد.

🔘 زهرا ناظم بکائی، رئیس دانشگاه الزهرا(س) در این برنامه گفت: در چهل و دومین سالگرد رحلت دانشمند معاصر علامه طباطبایی، سعی در شناخت ابعاد وجودی مفسر بزرگ قرآن کریم، متخصص در علوم فنون، آشنا به شرایط زمان و مکان به دلیل معاصر بودن و زاهدی در بطن مردم، قرار داریم.

🔘 وی افزود: بزرگترین اثر علامه کتاب المیزان و تفسیر القرآن است که به تعبیر آیت‌الله جوادی‌آملی همانطور که قرآن مخزن همه علوم است، #المیزان تفسیر این مخزن است که علامه طباطبایی از آن بهره مند شده و آن را به همه ارائه می دهد، این اثر مانند درختی است که باید شاخه های آن را تکان داد تا میوه هایش مورد استفاده قرار گیرد.

🔘 ناظم بکائی عنوان کرد: امروز نیز می‌بایست به دفاع از آرمانهای اسلام عزیز پرداخت، پیشنهاد ما تهیه نقشه راه تشکیل پایگاه فکری در راستای تحقق دیدگاه و رهنمود رهبر حکیم انقلاب این است که طراحی مناسب و سازوکار شایسته ای توسط شورایعالی انقلاب فرهنگی و دست اندرکاران هدایت کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی انجام شود تا مراکز علمی بتوانند این وظیفه میدانی و حیاتی را به نحو شایسته انجام دهند.