دیدار جمعی از اعضاء هیئت مدیره با حضرت آیت الله جوادی آملی

جمعی از اعضاء هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی دوشنبه ۲۹ مهر با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

در این دیدار که در آستانه برگزاری پنجمین ویژه برنامه بزرگداشت علامه طباطبایی رحمت الله علیه برگزار شد، آیت‌الله فیاضی رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی گزارشی از برگزاری ویژه برنامه‌های بزرگداشت علامه طباطبائی و گردهمایی اساتید علوم عقلی ارائه کرد.

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از فعالیت و برنامه‌های مجمع عالی حکمت اسلامی به ابعاد علمی و شخصیتی علامه طباطبایی اشاره فرمودند: علامه طباطبایی نگاه جهانی داشت از این رو با شرح صدر حرف دیگران را می‌شنید و در راستای اعتلای اسلام و فرهنگ اسلامی تلاش‌های خاصی داشتند.

حضرت آیت الله جوادی با اشاره به فلسفه غرب فرمودند: باید فلسفه غرب را عالمانه تفسیر و نقد کرد و این جزء با شرح صدر صورت نخواهد گرفت، لذا مجمع عالی حکمت اسلامی می‌تواند با رویکرد جهانی، فلسفه غرب را عالمانه تفسیر و نقد کند و برای این کار باید سعه صدر و شرح صدر داشته باشید و حرف دیگران را بشنوید و سپس فلسفه غرب را عالمانه نقد کنید.

ایشان فرمودند: همه باید برای اعتلای اسلام بکوشیم و مکتب خودمان را به خوبی معرفی کنیم و برای اینکه مکتب خود ما را به خوبی معرفی کنیم همه ما وظیفه داریم که بدون تعصب از مکتب‌های دیگر مطلع باشیم و با علم و آگاهی برای معرفی و اعتلای مکتب خودمان تلاش کنیم.

لازم به ذکر است دهمین گردهمایی اساتید علوم عقلی چهارشنبه ۲۲ آبان با سخنرانی حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی برگزار می‌شود.