تشکیل ستاد برگزاری کنگره در تبریز

ستاد برگزاری کنگره علامه طباطبایی در آذربایجان شرقی فعالیت خود را آغاز کرد.

در جلسه‌ای که پنج‌شنبه 19 خرداد 1402 با حضور نماینده معزز ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز برگزار شد ستاد برگزاری برنامه کنگره در تبریز فعالیت خود را آغاز کرد.

در این جلسه که جمعی از رؤسای دانشگاه‌های استان، مدیران فرهنگی و معاون استاندار آذربایجان شرقی حضور داشتند، محمدباقر خراسانی دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی علامه طباطبایی ضمن بیان گزارشی از فعالیت و برنامه‌های صورت‌گرفته، خواستار فعال شدن ستاد و برنامه‌ریزی همه‌جانبه جهت برگزاری دومین برنامه کنگره در تبریز شد.

بر اساس اعلام دبیر اجرایی کنگره، اجلاسیه اصلی کنگره آبان 1402 برگزار خواهد شد. ازاین‌رو، افتتاحیه کنگره چهارشنبه 24 آبان و همزمان با چهل و دومین سالروز رحلت علامه در قم، دومین برنامه شنبه 27 آبان در تبریز و اختتامیه کنگره، سه‌شنبه 30 آبان و مقارن با روز جهانی فلسفه در تهران برگزار خواهد شد.

آیت‌الله آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی نیز ضمن تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق و همه جانبه نسبت به برگزاری برنامه تبریز اظهار داشتند: علامه طباطبایی شخصیتی ممتاز است که بر شکل‌گیری جریان‌های علمی و همچنین بر شخصیت‌های علمی فراوانی تأثیرگذار بوده است.

ایشان تبریز را زادگاه علامه طباطبایی دانستند و از این رو خواستار برگزاری برنامه‌ای شکوهمند برای علامه طباطبایی شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رحیم شاهدی مدیر مجمع عالی حکمت اسلامی شعبه آذربایجان و مسئول دبیرخانه کنگره علامه در آذربایجان نیز گزارشی از برنامه‌های در دست اقدام نسبت به برگزاری کنگره ارائه کرد.